Φωτογραφίες από τους αγώνες του Προμηθέα στη STOIXIMAN.GR Basket League.

Αφιέρωμα στους Έφηβους Πρωταθλητές ΕΣΚΑΗ 2017.

Αφιέρωμα στους Παίδες Πρωταθλητές ΕΣΚΑΗ 2017.

Αυτό είναι το σπίτι μας

Συνδεδεμένοι χρήστες

We have 29 guests onlines

p1417b26101

Την ήττα στην παράταση με 59-66 από την Ε.Α.Π. γνώρισε η ομάδα του Προμηθέα 2014 στον αγώνα που ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο της Α1 ΕΣΚΑ-Η. Έτσι η ΕΑΠ κατέκτησε την 1η θέση στην κανονική περίοδο και απέκτησε το πλεονέκτημα έδρας ως το τέλος των play-off. Ο Προμηθέας 2014 τερμάτισε στην 3η θέση και το ερχόμενο Σαββατοκύριακο θ’ αγωνιστεί απέναντι στην Ολυμπιάδα για την Α΄ Φάση των play-off με πλεονέκτημα έδρας και τις 2 ομάδες να έχουν από 1 νίκη (η σειρά θα κριθεί στις 3 νίκες).

p1417b26104

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος καθ’ όλη την εξέλιξή του κι εξελίχθηκε σε θρίλερ τα τελευταία δευτερόλεπτα. Σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα έπαιξε η κούραση των αθλητών του Ανδρέα Κεσαπίδη (ήταν ο 6ος αγώνας σε 7 ημέρες!), ενώ οι γηπεδούχοι έχουν πολλά παράπονα και από τους διαιτητές.