Φωτογραφίες από τους αγώνες του Προμηθέα στη STOIXIMAN.GR Basket League.

Αφιέρωμα στους Έφηβους Πρωταθλητές ΕΣΚΑΗ 2017.

Αφιέρωμα στους Παίδες Πρωταθλητές ΕΣΚΑΗ 2017.

Αυτό είναι το σπίτι μας

Συνδεδεμένοι χρήστες

We have 52 guests onlines

eppaid17sk104

Εντυπωσιακή νίκη πέτυχε η Παιδική ομάδα του Προμηθέα που επικράτησε της γηπεδούχου Νικόπολης Πρέβεζας με 84-35 στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του Β΄ Ομίλου της Β΄ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων. Έτσι, οι Παίδες του  Προμηθέα χρειάζονται μια ακόμα νίκη αύριο, στις 10 το πρωί, απέναντι στη Δόξα Αγ. Αδριανού, που επικράτησε στο άλλο παιχνίδι της Καλαμάτας με  52-32, για να πανηγυρίσουν την πρωτιά στον Όμιλο και την πρόκριση στην Τελική Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων (Final-6). (Προκρίνονται και με ήττα ως 30 πόντους, αν η Νικόπολη επικρατήσει της Καλαμάτας στο αυριανό παιχνίδι).

eppaid17sk111

Η ομάδα του Ανδρέα Κεσαπίδη μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και με όπλο την άμυνα της κατάφερε να επιβάλλει πλήρως το ρυθμό της προηγούμενη με 11-0 στο 3΄, 25-5 στο 9΄ και 51-14 στο ημίχρονο, με αποτέλεσμα το 2ο ημίχρονο να αποτελέσει τυπική διαδικασία.