Φωτογραφίες από τους αγώνες του Προμηθέα στη STOIXIMAN.GR Basket League.

Αφιέρωμα στους Έφηβους Πρωταθλητές ΕΣΚΑΗ 2017.

Αφιέρωμα στους Παίδες Πρωταθλητές ΕΣΚΑΗ 2017.

Ιστορική Αναδρομή Προμηθέα

Αυτό είναι το σπίτι μας

Συνδεδεμένοι χρήστες

We have 42 guests onlines

Η ομάδα των Κορασίδων του Προμηθέα ηττήθηκε από την ομάδα του Γλαύκου με 32-42 στο αγώνα της για τη 12η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κορασίδων της ΕΣΚΑ-Η. Η νεανική ομάδα του Νίκου Νάκη πραγματοποίησε την καλύτερη εμφάνιση της χρονιάς, παρά την απουσία –λόγω τραυματισμού- της Αργυροπούλου και τον τραυματισμό, κατά τη διάρκεια του 1ου ημιχρόνου, της Μαριφένιας Ασπρούδα (αγωνίστηκε στο υπόλοιπο του παιχνιδιού τραυματισμένη). Ήταν, μάλιστα, μπροστά το σκορ ως το 36΄, αλλά δεν άντεξε μέχρι το τέλος, και η ομάδα του Γλαύκου με ένα σεί 10-0 στα τελευταία λεπτά έφτασε στην τελική νίκη. Αξίζει, πάντως, να σταθούμε στην αγωνιστική βελτίωση που παρουσιάζει η ομάδα κάθε εβδομάδα, παιχνίδι με το παιχνίδι.

Αναλυτικά: ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΓΛΑΥΚΟΣ ΑΟ   32 - 42.

Τα δεκάλεπτα: 16-9, 22-21 (ημιχ.), 32-30, 32-42.

ΑΣΠ Προμήθεας (Νάκης): Πολυχρονοπούλου, Χατζηνικολάου, Ασπρούδα Μ. 12, Ασπρούδα Ε., Κάραλη 2, Διαμαντοπούλου, Παπατσώρη 14, Αθανασοπούλου, Ευσταθίου 4.